Na jó, ez az a pont, ahol azt mondom, hogy tudja a fasz és felülök az első repülőre, hogy vége lehessen. Most komolyan, kit érdekel, hogy melyik egyenlet növekedik vagy csökken ilyen meg olyan intervallumon?
Akárki akármit mond, az amerikaiak NEM hülyék. Tudják, hogy mire van szükségük, és a többi nem is érdekli őket. Most tényleg, nem tök mindegy, hol van Üzbegisztán vagy, hogy mi a különbség a hungry és Hungary közt? Vagy, hogy Románia fővárosa Budapest vagy Bukarest? (megjegyezném, én is belebuktam, mert Bukarestet kapásból leírtam ch-val) Kit érdekel, úgysem lesz szükségük rá az életben.
A kedvencem a don't go here rész, Vietnám (klikkre nagyobb)
Ők tudnak eBayen és Amazonon vásárolni, tudnak egyenleget vezetni a három folyószámlájukon párhuzamosan, tudnak lakáshitelt lízingelni, tudnak vezetni, ismerik a jogaikat, a lehetőségeiket és a kötelezettségeiket. Ki tudják választani a számukra legkedvezőbb élet-, baleset- és egészségbiztosítást. Ha nem tudnak valamit, és az érdekli őket, fellapozzák a Wikipédiát vagy a Yahoo! Answers-t. Tudnak mosolyogni, élvezettel dolgozni, nyaralni és tudnak élni. Tudják az élet mikéntjét, és nem is bánnak csínján a hozzávalókkal. Mi a fontosabb, hogy függvény értelmezési tartományát elemezgessük, vagy hogy tudjuk, hány plasztikai műtéten esett át Cher? Nos, az előbbire valóban büszkék lehetünk, a második pedig sekélyességnek tűnik, de egy társalgásban határozottan a második a sanszosabb téma. És hogy onnan tudják az országon belüli időeltolódást, hogy a tévében úgy mutatják a műsorkezdéseket? Kit érdekel, legalább tudják. Szerintem az utca emberének nálunk fogalma sincs róla, az Unió hány időzónában terül el.
Szeretem Amerikát. Képesek reálisan szemlélni a világot: akármi történik, ők úgysem szólhatnak bele a világ dolgaiba. Akkor meg minek tudniuk azt, hogy Európában nem csak franciául beszélnek? Ha ide jönnek, úgyis van idegenvezetőjük. Ahogy Lidi szokta mondani, ott az építésznek csak annyi a feladata, hogy a ház jól nézzen ki, az, hogy ne dőljön össze, már a statikus dolga.
Ha pedig hülyéket keresünk, nem hiszem, hogy a tenger túloldalán kellene kezdeni, elég a saját portánkon sepregetni. Nem egy ismerősöm van, akiknek problémát jelent megtalálni a térképen Franciaországot. Nos kedves olvasóim, gratulálok a sztereotípiákhoz. Lehet, hogy egy amerikai nem tudja, hogy hol van Franciaország, de mi Európában élünk, mind EU tagok vagyunk, azért illene tudnunk. Ha egy amerikainak azt mondják, Vermont, lehet, hogy az jut eszébe, hogy síelés, Új-Mexikóról meg Roswell, az U.F.O.-ival, és az 51-es körzettel, de legalább tudja, hogy hol keresse őket. Ha más nem, az első reptéren. Bábkormánytól és összeesküvés elméletektől tartanak? Aztán? Nekünk meg van fejlett macskakő-demokráciánk, világhírű szélsőjobbunk, posztmodern diktátoraink és kooperálásra képtelen pártjaink, amikre rendkívül büszkék lehetünk. Aztán meg csodálkozunk, ha a budapesti zavargás képei összefonódnak az összes kelet-európai és balkáni zavargással.
Blur - Stereotypes
Ami meg engem illet, bár egy levegővel képes vagyok felsorolni cirka 25-30 amerikai tagállamot, és sikeresen elvégeztem egy európai középiskolát, mégis az örömtől könnyeztem, mikor kijöttem matek érettségiről. Nem azért, mert olyan jónak éreztem az eredményt (pedig jó lett), hanem mert nem kell többet a négy alapműveleten túl komolyabban számolnom. Hát de. Mert nem oda megyek, ahova igazából annyira szerettem volna, és most újra élvezhetem a trigonometria rejtelmeit. Szeretnék „hülye” amerikai lenni, akinek tök mindegy, hogy angol vagy ausztrál, mert mindkettőnek a pénzén a királynő szerepel. (Igen, House.)
Ja, nagyon boldog születésnapot, Lidi! :D
Friss hozzászólások